Blog
Dawne Chiny
wen fang si bao
wen fang si bao Sinolog pasjonat
18 obserwujących 268 notek 197269 odsłon

Moje ostatnie komentarze

"Homo homini lupus" – "Człowiek człowiekowi wilkiem". Parafraza z komedii Plauta "Asinaria", podsumowująca opinię autora o naturze człowieka. A koni faktycznie szkoda, piękne zwierzęta.
Cieszę się z powrotu czasopisma internetowego Poetry&Paratheatre i wirtualnego festiwalu poezji "Th'Republic of Poets". Życzę powodzenia w odtworzeniu to co zostało stracone. Pozdrawiam :-) PS Mnie Salon 24 po przemianie zmobilizował do...
@ZHONGGUO Patriarchat i różnicowanie w wychowaniu w tym kierunku ma się dobrze nadal na całym świecie, u jednych bardziej, gdzie indziej mniej – ale jest na każdym kroku począwszy od domu, szkoły, skończywszy w pracy. Również...
@ZHONGGUO - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Dużo zdrowia, samych radości, wspaniałych wypraw, spełnienia się i powodzenia :-))))))
Dom rodzinny... ...to nie tylko budynek, w którym można się schronić. Jest to również miejsce, do którego jesteśmy emocjonalnie przywiązani, które pozostaje do końca życia w naszym sercu, myślach, skojarzeniach... Ciekawym jest to,...
Blisko Nieba albo starozytnych Bóstw Górskie klasztory otulone mgłą oraz oddalone od świata profanum noszą w sobie mistycyzm i ezoteryczność.
Monumentalna budowla Trafny przykład dwoistości natury człowieka, a nawet podwójnej moralności, czy hipokryzji.


O mnie

Chiny u Europejczyka, który stara się poznać odrębność obyczajowości, bogactwo kultury i historii wywołują całkowity zawrót głowy.
POLECAM aplikację na Android "Odkryj Chiny" – poza Polską "Ancient China". Oprócz możliwości poznania pięknych okolic w Chinach, ściągnięcia na pulpit zdjęć w rozdzielczości HD, w formie gry sprawdzimy naszą wiedzę o tych miejscach.
a Nagroda za rok 2014 „Poetry&Paratheatre” w kategorii: Popularyzacja Sztuki - Motywy przyrodnicze w poezji chińskiej

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Homo homini lupus" – "Człowiek człowiekowi wilkiem". Parafraza z komedii Plauta "Asinaria",...
  • Ciekawostki historyczne to "mój konik" :-)
  • Spisy powstały w wyniku skasowania tagów wewnętrznych, w skutek czego nic nie można było...

Tagi